• Nowa siedziba Instytutu

Witamy w nowej siedzibie Instytutów Neofilologicznych Wydzialu Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego

• slider_assososno_2
  • slider_kultura
  • slider_labo
  • IJRiT_dyr_2013
  • slider_assososno_3
  • slider_hisp_1
  • slider_assososno_4

Seminarium dla nauczycieli języka angielskiego

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WOM w Katowicach zaprasza nauczycieli języka angielskiego na seminarium "Jak uczymy się języka - zastosowanie wiedzy o przyswajaniu języka angielskiego w nauczaniu", które odbędzie się 26 kwietnia br. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się w zakładce Szkolenia i warsztaty dla nauczycieli.

4 maja dniem rektorskim wolnym od zajęć dydaktycznych

Uprzejmie informujemy, że w związku ze zbliżającym się Świętem Pracy 1 maja oraz Świętem Narodowym Trzeciego Maja na wniosek Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Śląskiego, w celu ułatwienia bezpiecznego powrotu na uczelnię po świątecznej przerwie, prorektor ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek ustalił 4 maja 2017 roku (czwartek) dniem rektorskim wolnym od zajęć dydaktycznych.

Zaproszenie na wykład dr Buaty Maleli

Uprzejmie informujemy, że w dniu 28 kwietnia br. będziemy mieli przyjemność gościć pana dr Buatę Malelę z Centre Universitaire de Mayotte. Pan Doktor już od wielu lat współpracuje z naszym Instytutem a w latach 2008-2013 pracował jako lektor w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki w ramach współpracy Instytutu ze Wspólnotą Francuskiej Belgii i Regionu Walonii.
W trakcie swojej tegorocznej wizyty, Doktor Buata Malela wygłosi wykład pt. "Repenser la musique populaire francophone aujourd'hui", na który zapraszamy w piątek 28 kwietnia br. o godz. 9.45 do sali 1.23.

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby!

Buata Malela est maître de conférences en littérature française et francophone à Centre universitaire de Mayotte et chercheur associé à l’Université Libre de Bruxelles. Ses domaines de recherches portent sur la littérature francophone, les  cultures populaires (musique populaire et littérature) et la théorie de la littérature. Il a publié trois monographies qui couvrent ces axes de recherche : Les Écrivains afro-antillais à Paris (1920-1960) : Stratégies et postures identitaires, Paris, Karthala, coll. « Lettres du Sud », 2008 ; Aimé Césaire. Le fil et la trame. Critique et figurations de la colonialité du pouvoir, Paris, Anibwe, 2009 ; Michael Jackson. Le visage, la musique et la danse : Anamnèse d’une trajectoire afro-américaine, Paris, Anibwe, coll. « Liziba », 2012 (rééd. 2013). Codirection de revue : Romanica Silesiana, n° 6 (« Postcolonialisme et fait littéraire », en collaboration avec Krzysztof Jarosz), Katowice, Presses de l’Université de Silésie à Katowice, 2011.

Wizyta w II LO im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej

Miło nam poinformować, że w dniu 20 kwietnia br. mgr Małgorzata Ortiz Ramos i mgr Juan Pablo Ortiz Ramos zostali zaproszeni do II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej. Wykład pt. Różne oblicza Kolumbii przybliżył uczniom klas drugich historię, kulturę, język oraz atrakcje turystyczne tego kraju.

Zaproszenie na warsztaty BK nt. asertywnej komunikacji

Biuro Karier UŚ zaprasza na szkolenie pt. "Asertywna komunikacja czyli jak osiągać swoje cele  i nie wchodzić w konflikt z innymi", które odbędzie się 27 kwietnia br. w Studenckiej Strefie Aktywności, s. 133 (Katowice, ul. Bankowa 12).

Więcej informacji na temat szkolenia: http://bk.us.edu.pl/szkolenie-bk-asertywna-komunikacja

Zaproszenie na warsztaty Biura Karier

Biuro Karier UŚ zaprasza na cykl szkoleń z przywództwa oraz negocjacji w ramach programu Ticket to Your Future. Warsztaty odbędą się 25 kwietnia br. w Studenckiej Strefie Aktywności, s. 133 (Katowice, ul. Bankowa 12).

Więcej informacji na temat warsztatów: http://bk.us.edu.pl/wydarzenie-bk-szkolenia-z-przywodztwa-oraz-negocjacji

Zaproszenie na warsztaty pt. „Techniki sprzedażowe w rozmowie handlowej”

Biuro Karier UŚ zaprasza na szkolenie nt.  technik sprzedażowych w rozmowie handlowej. Szkolenie odbedzie się 26 kwietnia br. w Studenckiej Strefie Aktywności, s. 133 (Katowice, ul. Bankowa 12).

Więcej informacji na temat szkolenia: http://bk.us.edu.pl/warsztaty-bk-techniki-sprzedazowe-w-rozmowie-handlowej

Zaproszenie na warsztaty

Biuro Karier UŚ zaprasza na dwudniowe szkolenie z zarządzania projektami PRINCE2®, które odbędzie się w dniach 9-10 maja br. Ukończenie szkolenia i pozytywne zdanie egzaminu, pozwala na uzyskanie międzynarodowego certyfikatu, umożliwiającego w pełni profesjonalną działalność nad opracowywaniem własnego projektu.

Więcej informacji na temat szkolenia: http://bk.us.edu.pl/szkolenie-bk-prince2-foundation

Zaprosznie na wykład dr Dorothée Chouitem

Zakład Hispanistyki Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki UŚ zaprasza na wykład pt. Juventud y compromiso, który wygłosi dr Dorothée Chouitem z Centre de Recherches Interdisciplinaires sur les Mondes Ibériques Contemporains de l'université Paris-Sorbonne (Paris IV). Pani Doktor specjalizuje się w kulturze oraz historii społecznej i politycznej krajów Ameryki Łacińskiej.
Wykład odbędzie się 20 kwietnia br. o godzinie 11.30 w sali 2.13 i będzie prowadzony w języku hiszpańskim.

Wyniki rekrutacji na wyjazdy na studia i na praktyki Erasmus+

Uprzejmie przypominamy, że w zakładce Erasmus+ zamieszczone zostały listy rankingowe na wyjazdy na studia i na praktyki Erasmus+ dla wszystkich specjalności.
Uwaga: do czasu określenia liczby stypendiów dla studentów IJRiT, miejsce na liście nie jest równoznaczne z wyjazdem na studia w ramach programu Erasmus+.